Mocht je het gemist hebben, onze dierenarts Stijn Peters was maandagavond 15 september te gast bij Radar. Hij was gevraagd door de KNMvD om in het consumentenprogramma uitleg te geven over vlooien- en tekenmiddelen. Vanuit een voorzorgsprincipe willen we voorkomen dat die in het milieu terecht komen. Help jij ook mee om verantwoord om te gaan met medicijnen:
- Behandel wanneer nodig
Behandel preventief als dat nodig is op basis van een risico-analyse
Ontlasting bij het restafval
Ruim de ontlasting van je hond op en gooi die bij het restafval
Alles uit de kattenbak moet bij het restafval (ook de composteerbare korrels)- Losse haren bij het restafval
Hond kammen, laat geen haren achter in de natuur - Niet het water in na het gebruik van pipet of band
Gebruik tabletten of injectie bij honden die graag zwemmen
Gebruik geen pipet in de week voor een trimbezoek - Lees de bijsluiter
Lees hoe je het medicijn moet gebruiken
Lever overgebleven medicatie in bij de milieustraat of onze praktijk
Ga dus vooral verantwoord om met medicijnen! Dat geldt dus ook voor vlooien- en tekenmiddelen. zie ook de website van Maand van de Parasiet voor een overzicht van alle voorzorgsmaatregelen.
Bekijk het fragment op Radar
https://radar.avrotros.nl/artikel/fragment-stoffen-die-in-de-landbouw-verboden-zijn-zitten-in-vlooienbanden-huisdieren-61856

